Jak se máme oblékat pro zimní cyklování?

To je jediný způsob, jak strávit cenné a bohaté hodiny v sedle a v neposlední řadě předcházet nechtěným chorobám.

Je důležité nosit oblečení, které je navrženo a vyvinuto pro cyklistiku, protože tyto kusy oblečení jsou nejpraktičtější a zároveň i nejpohodlnější. Doporučuje se nosit spodní oblečení na horní části těla. Pomáhá to dobře udržovat tělesnou teplotu. Další vrstvou by mohl být tenký termo dres s dlouhým rukávem. Udržuje hrudník i paže v teple. Vnější vrstva může být bunda pro cyklistů, odolná proti větru, vyrobená ze silnějšího materiálu. Větruvzdorný materiál zabraňuje předčasnému ochlazení při jízdě na kole. Pokud je to nutné, noste samozřejmě tenkou pláštěnku do deště!

Na spodní části doporučujeme nosit dlouhé cyklistické kalhoty s termo podšívkou, které jsou dostatečně hrubé, aby vás udržely v teple. Hrubé (v případě potřeby vodotěsné) cyklistické ponožky dobře slouží v chladných dnech, nikdy nechoďte nikam bez nich.

Pokud jde o oděvní doplňky, je důležité zmínit následující: hrubé (ale pohodlné) rukavice, termo a zároveň voděodolné kamaše a na skutečně chladné dny tenkou, speciální cyklistickou čepici, kterou nosíme pod přilbou.

Pokud máte všechny zmíněné vybavení, vše, co potřebujete, je rozhodnout se pro zimní cyklistiku.   

 

Rada

·    Během zimního období noste oblečení, jehož tloušťka je přiměřená počasí. Když jsme příliš tence oblečeni, prochladneme a když příliš teplo, můžeme se snadno přehřát Ani jedna není příjemná situace.

·    Podle potřeby použijte oteplovací krém na stehna, koleno nebo lýtko, což vám během chladných dnů pomůže.

.     Nepoužívejte kamaše při jízdě na horských kolech, protože použití v terénu je může snadno zničit.

 

Zpět