Top 5 radů pro údržbu

1.       Zkontrolujte tlak v pneumatikách - Dostat defekt není příjemné. Příliš vysoký a příliš nízký tlak v pneumatikách může také způsobit defekt, proto vždy zkontrolujte tlak v kolech. Doporučený tlak v pneumatikách je vždy hodnota doporučená výrobcem. Dodržujte tyto pokyny a pravidelně kontrolujte kola.

2.       Zkontrolujte brzdy – Správná funkce brzd je nezbytná. Brzdový kabel musí být vždy naolejován (aby brzdy fungovaly dobře a snadno), brzdové čelisti jsou správně nastaveny a také musí mít dostatečné brzdné plochy. Pokud jsou na ráfcích nebo brzdových čelistech nějaké nečistoty (olej), okamžitě je odstraňte. Vyměňte brzdové čelisti, pokud již nelze odstranit nečistoty nebo je příliš vysoká míra opotřebení.

3.       Udržuj řetěz čistý a naolejovaný – Pravidelně udržovaný řetěz funguje lépe a můžeš jej déle používat. Naolejuj řetěz, pouze pokud jsi jej předem důkladně očistil a používej také olej vhodný pro počasí.

4.       Kontroluj převodovky – Správný provoz převodovek je také důležitý a je předpokladem pro plynulé a bezproblémové řazení mezi jednotlivými rychlostními stupni. Pokud je nutné seřízení, proveď to co nejdříve, protože chrastící a skákací převodovky mohou způsobit mnoho nepříjemných minut.

5.       Své kolo uchovávej správně – Správné uchovávání hraje důležitou roli při udržování tvého kola v dobrém stavu. Vyber si suché místo a neskladuj kolo ve vlhkém a deštivém prostředí. Pokud svůj milovaný stroj správně uchováváš, můžeš také výrazně snížit počet servisů. 

 

Zpět