V sedle Rugy se snadno dostaneš do výšek, o kterých jste dříve jen snili, s motorem Bosch CX téměř cítíte, že je váš výkon podveden. Překračujte své limity, jděte rychleji, dostaneš se dál a více si užívej jízdu na kole. Díky integrovanému podvozku, 12 stupňovému pohonu a výkonným brzdám necítíte ani váhu svého kola.

Přejít na specifikace
Kód zboží
30222085-15A
Varianty
Až bude produkt k dispozici, pošlete mi e-mail:

Specifikace

Elektrokolo

Motor pro jízdní kola
BOSCH PERFORMANCE LINE CX GEN4
Displeje
BOSCH PURION
Nabíječka
BOSCH COMPACT TÖLTŐ 100-240V 2A

Rám

Rám
ALLOY BOSCH MTB W FRAME GEN4 27,5" POWERTUBE DISC
Velikost rámu
15"
Uživatel
Žena
Teleskop / Vidlice
SR SUNTOUR XCR 32 BOOST COIL RLR 27,5" 100MM TPR

Měnič převodů

Zadní přesmykač
SHIMANO DEORE RD-M6100 12S SHADOW PLUS DESIGN
Stupeň
12
Řadicí páka
SHIMANO DEORE SL-M6100 12S RAPIDFIRE PLUS

Brzdy

Brzda
SHIMANO BR-MT410
Brzdová páka
SHIMANO MT-401
Kotoučové brzdy
SHIMANO SM-RT54M 180MM
Typ brzdy
Hydraulická kotoučová brzda

Technologie

BOSCH PERFORMANCE LINE CX GEN4

Zbrusu nový systém, který byl uveden na trh v roce 2016 a který vyhoví potřebám všech, kdo chtějí pozvednout svoji výkonnost na vyšší úroveň. Performance CX je vysoce výkonný systém s podporou pohonné jednotky ve výši až 300 %, který nabízí robustní a kompaktní design, koncentrovaný výkon a extrémně odolný práškový lak na povrchu.

BOSCH PURION

Čistý a kompaktní design: univerzální palubní počítač. Potřebné informace máte na dosah na jediný dotyk palcem: Nový palubní počítač Purion řídí pohon přesně a s maximální účinností a je vybaven displejem zobrazujícím nejdůležitější informace.

Hydroformování

Speciální proces výroby rámů, při kterém výsledný tvar trubek z hliníkové slitiny vzniká vstřikováním kapaliny pod vysokým tlakem. Výsledkem je velmi lehký, ale zároveň estetický a pevný rám.

Proces lakování vodou ředitelným lakem

Tato špičková ekologická technologie umožňuje vyrábět kola s dokonalým leskem v široké paletě barev. Trvanlivost leštěné úpravy je dále posílena speciálním práškovým lakem nanášeným na rámy na konci procesu lakování. 
 

Postmount

Toto dobře známé řešení opevnění brzdového kotouče již dlouho dominuje celému cyklistickému odvětví. Tělo brzdy je upevněno na rámu a vidlici přímo pomocí dvou šroubů, a sice rovnoběžně s osou rámu. Systém díky svému provedení nevyžaduje žádné další adaptéry, takže nezvyšuje hmotnost kola a spoj mezi brzdou a rámem je maximálně stabilní. Zároveň tento systém umožňuje snadný servis a seřizování brzd. Číslo 160/180 udává průměr kotouče v milimetrech. 
 

Viditelnost 360°

Jednou z naších hlavních priorit při navrhování kol je bezpečnost cyklisty. Jedním z nejdůležitějších prvků bezpečné jízdy na kole je vynikající viditelnost. Proto na naších kolech používáme ta nejkvalitnější světla a odrazky, abychom zajistili 360° viditelnost.
 

Informace o produktu na tomto webu, včetně vybavení, specifikací, barev, štítků, slouží pouze pro informační účely a vyhrazujeme si právo provádět změny.